Bëhuni gati për duelin e madh, Joshua zyrtarizon kundërshtarin e radhës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhuni gati për duelin e madh, Joshua zyrtarizon kundërshtarin e radhës

17:29 | 13 Shkurt 2019

Anthony Joshua ka njoftuar zyrtarisht se do të ndeshet me Jarrell Miller me 1 qershor në Madison Square Garden me 1 qershor.

Kampioni në fuqi do të debutoj në anën tjetër të atlantikut për të ndjekur gjurmët e Joe Louis, Joe Frazier, Lennox Lewis, Evander Holyfield dhe Muhammed Ali.

Joshua kishte rezervuar Wembleyn për një ndeshje në muajin prill por nuk ishte gjetur një kundërshtar për të.

“1 Qershori, po shkoj në SHBA dhe planifikoj të përqafoj kulturën dhe të largohem me një oreks për më shumë,” tha Joshua. “Unë do të luftoj me Jarrell Miller në kopshtin legjendar “Madison Square”.

“Ishte një nder dhe një bekim për të luftuar në disa nga vendet më të mira në botë në shtëpi në Britani të Madhe, jo më pak stadiumi i Wembley, por koha ka ardhur për të kaluar nëpër Atlantik dhe për të mbrojtur titujt e mi të rënda në SHBA”.

“Unë pres që të marr një sfidë tjetër me një boksier të mirë dhe një njëri të shkëlqyeshëm”.

“Do të jetë një luftë emocionuese, nuk do të lë asgjë për fat të keq, dhe do të planifikoj të çmontoj Millerin në stil për të bërë shenjën time”.

Miller ka mposhtur ish sfiduesit e titullit botëror Gerald Uashington, Mariusz Wach, Johann Duhaupas dhe Tomasz Adamek në rrugën e tij drejt 23 fitoreve, duke përfshirë 20 KO.

Komento: