Bëhuni gati rossonerë, ja kush po zbarkon në “San Siro” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhuni gati rossonerë, ja kush po zbarkon në “San Siro”

11:37 | 12 Qershor 2019

Milan,thuhet se është afër një marrëveshje me yllin e Liverpoolit, mbrojtësin e Kroacisë, Dejan Lovren.

Sipas faqes së internetit të Gianluca Di Marzio, Milan po përpiqet Lovren të transferojë atë sa më parë që është e mundshme, përcjell ORAinfo.

29-vjeçari ka luajtur 170 herë për Liverpool qëkur ka kaluar nga Southampton në verën e vitit 2014, duke fituar Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar.

Megjithatë, lëndimet dhe ardhja e Virgil van Dijk e kufizuan atë në vetëm 18 paraqitje në sezonin 2018-19./ORAinfo/

Komento: