Bëhuni gati rossonerë! Leonardo po e sjell yllin e madh në “San Siro” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhuni gati rossonerë! Leonardo po e sjell yllin e madh në “San Siro”

13:28 | 14 Janar 2019

Milan thuhet se po përpiqet të nënshkruajë yllin e Genoas, Krzysztof Piatek, si zëvendësim për Gonzalo Higuain përcjell ORAinfo.

Sipas Gazzetta dello Sport, drejtorët e Milanit Leonardo dhe Paolo Maldini nuk kanë udhëtuar në Jeddah për Supercoppa të së mërkurës kundër Juventusit.

Gazeta shpjegon se kjo është për shkak se ata janë ‘duke menduar për transfertat’ dhe në veçanti një marrëveshje potenciale për Piatek.

Rossonerët mund të paraqesin Genoa një hua të shtrenjtë pasi Financial Fair Play i ka penguar ata të shpenzojnë 40-50 milion euro, të cilat pronari i Rossoblu Enrico Preziosi po pret./ORAinfo/

Komento: