Bëhuni gati rossonerë! Milan po e bën shkëmbimin më të madh ndonjëherë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhuni gati rossonerë! Milan po e bën shkëmbimin më të madh ndonjëherë

16:00 | 10 Shkurt 2019

Chelsea do t’i kërkojë Milanit të përfshijë Franck Kessie në çdo marrëveshje që do të bënte Tiemoue Bakayoko përgjithmonë pjesë të ekipi të parë të Serie A, raporton Daily Star përcjell ORAinfo.

Bakayoko, një performues i shquar në Monako, nuk arriti të përmbushë pritshmëritë në Stamford Bridge, por ka rindërtuar reputacionin e tij në San Siro.

Marrëveshja e huazimit të mesfushorit të Francës skadon në fund të sezonit, por Rossonerët kanë mundësinë për të blerë.

Në mënyrë të ngjashme, Milani është i detyruar të blejë Kessie nga Atalanta kur huaja e tij dyvjeçare është në fund të mandatit, dhe Blues janë të gatshëm ta dërgojnë atë menjëherë në Londër./ORAinfo/

Komento: