Berbatov i bën thirrje United : Transferoje këtë lojtar

15:16 | 12 Dhjetor 2018

Dimitar Berbatov, ka sugjeruar që Manchester United duhet të transferojë gjithsesi në afatin e janarit një qendrën mbrojtës.

Ish-ylli i United ia ka bërë thirrje Mourinhos që ta transferojë yllin e Leicester Cityit, Harry Maguire përcjell ORAinfo.

Bosi i Djajve të kuq ,Jose Mourinho kishte dashur të forconte mbrojtjen e tij në verë, pasi problemet në fazën e mbrojtjes kishin penguar Unitedin gjatë fillimit të fushatës 2018-19.

Mourinho thuhet se e konsideron yllin e Anglisë dhe Leicester si një objektiv të vlefshëm në verë së bashku me Toby Alderweireld të Tottenhamit.

Gjithsesi thuhet se nuk arriti të bindë zëvendëskryeministrin Ed Woodward për të bërë një lëvizje të madhe parash për asnjërin./ORAinfo/

Komento: