Berisha thotë se ndërhyrja e policisë ishte e panevojshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Berisha thotë se ndërhyrja e policisë ishte e panevojshme

19:01 | 08 Janar 2022

Protestë sot ka pasur në Shqipëri.

Ish-kryeministri Lulzim Basha e ka konsideruar të panevojshme ndërhyrjen e policisë ditën e sotme ndaj protestuesve.

Në një koferencë për shtyp, Berisha u shpreh se protesta ishte paqësore dhe asnjë nuk u gërvisht.

“Ndërhyrjen e ka kërkuar personalisht peng Basha. Nderim demonstruesve shqiptarë që e zhveshën para shqiptarëve se kush është. Selisa e Partisë Demokratike nuk është e PD-së por objekt i Ministrisë së Brendshme. PD është bunker i Bashës. Protestuesit paqësorë erdhën aty për clirimin e godinës. Policia nuk mund të hynte në ndërtesën e një partie politike. Aty nuk ndodhi asgjë kërcënuese për asnjë njeri. Nuk ka njeri të gërvishtur dhe kjo dëshmon karakterin paqësor te kësaj proteste. Sot fituam jo pak. Kjo protestë hyn në histori si protesta që ndau opozitën e vërtetë nga pseudoopozita”- u shpreh ai.

Komento: