Berlusconi ‘godet’ rëndë Milanin, tregon se ҫfarë bën kur luan kjo skuadër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Berlusconi ‘godet’ rëndë Milanin, tregon se ҫfarë bën kur luan kjo skuadër

21:23 | 22 Maj 2019

Skuadra e Milanit ka marrë një ‘goditje’ nga Silvio Berlusconi.

Ish-presidenti i Milanit, Berlusconi, ka thënë se nuk pajtohet aspak me lojën taktike të kuqezinjve prandaj edhe e fik televizorin pas vetëm 10 minutave lojë.

Berlusconi ishte pronar i klubit për plot 30 vjet, para se t’ia shiste atë Yonghong Li-së vite më parë, por tani i është rikthyer futbollit në Serie C, nivelin e tretë të futbollit italian, duke marrë në pronësi klubit Monza.

Megjithatë, ai ende e shikon klubin e tij të vjetër dhe paraqitjet aktuale.

“Nuk pajtohem me taktikat aktuale për të luajtur me një sulmues dhe me dy”, tha Berlusconi.

“Milani bën shumë pak goditje në portë, prandaj unë e fik televizorin pas vetëm 10 minutave lojë”, shtoi ai.

Komento: