Berlusconi nuk harron Milanin, ja plani i tij – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Berlusconi nuk harron Milanin, ja plani i tij

17:44 | 14 Shkurt 2019

Silvio Berluskoni ka treguar arsyet e blerjes së klubit italian Monza në ligën e tretë.

Berluskoni u kthye në futboll me anë të blerjes së skuadrës C të Monzës më parë gjatë sezonit pasi shiti Milanin në prill 2017, duke sjellë bashkë me të Adriana Galliani dhe Cristian Brocchi bashkëpunëtorë të gjatë.

“Disa ende thonë se kompanitë e mia kanë para jashtë vendit, që paratë u kthyen në Itali nëpërmjet shitjes së Milanit”, tha ish-Kryeministri i Italisë për Rrjetin 4, përcjell ORAinfo.

“Kompanitë e mia kurrë nuk kanë pasur para jashtë vendit. Shitja e Milanit ishte një spastrim i pastër. Vetëm budallai do të thoshte të kundërtën”, ka thënë ai.

“A mungon Milan? Pak, por tani kam Monzën dhe unë dua t’i bëj ata një ekip model me lojtarë vetëm italianë, të rinj dhe pa mjekra, tatuazhe ose vathë”, tha ai.

“Unë vetëm dua lojtarë të cilët, nëse bëjnë një faull, kërkojnë falje për kundërshtarët e tyre, të cilët i drejtohen gjyqtarëve me arsim”.

Pretendimi duket se është i ekzagjeruar, duke pasur parasysh se 82-vjeçari ka sanksionuar nënshkrimin e Matheus Paqueta, vëllait të mesfushorit brazilian të Milanit, Lucas Paqueta, muajin e kaluar. /ORAinfo/

Komento: