Berlusconi transferon vëllain e lojtarit të ri të Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Berlusconi transferon vëllain e lojtarit të ri të Milanit

19:01 | 09 Janar 2019

Nënshkrimit të ri i Lucas Paquetës i bashkohet edhe vëllai i tij Matheus, i cili ka një periudhë prove në Monzën e Silvio Berlusconit.

Sipas MilanNews, 23-vjeçari Matheus Paqueta është caktuar për një sesion trajnimi me Monzën, të cilët aktualisht janë 12-ta në tabelën e Serie C Girone B, përcjell ORAinfo.

Klubi është shumë afër Milanit, kështu që të dy vëllezërit do të jenë në gjendje të jetojnë pranë.

Matheus aktualisht luan për divizionin brazilian të dytë Avai.

Më e rëndësishmja, Monza janë në pronësi të ish presidentit të Milanit Berluskoni, me Adriano Galliani si CEO dhe trajnerin Cristian Brocchi gjithashtu që ka një të kaluar në Milano.

Kjo lëvizje kujton atë që pa vëllain e Ricky Kakas, Digao të bashkohet me Milanin, megjithëse ai u përpoq të bënte një ndikim. /ORAinfo/

Komento: