Besiktas po e transferon dështakun e Milanit

23:36 | 08 Janar 2019

Gjigantët turk Besiktas thuhet se kanë kontaktuar me Milanin për të arritur në nënshkrimin e Alen Haliloviç përcjell ORAinfo.

Haliloviç u bashkua me Milanin në një transferim të lirë nga Hamburg pasi kontrata e tij në Bundesliga u ndërpre para transferimit. Por që nga ardhja e tij, gjërat nuk kanë funksionuar mirë për kroatët.

Sky Italia deklaron se Besiktas ka kontaktuar për të nënshkruar mesfushorin sulmues, i cili ka një kontratë në klub deri në verën e vitit 2021.

Thuhet se pas takimit, Haliloviç doli nga dhoma e lumtur dhe ka optimizëm rreth marrëveshjes që ndoshta po kalon këtë muaj. Kroati është më afër një lëvizjeje në Turqi./ORAinfo/

Komento: