Besimit të krishterë festojnë Krishlindjen

08:21 | 25 Dhjetor 2018

Besimtarët krishterë mbrëmë pas mesnatës kremtuan Krishtlindjen.

Në Kosovë, mesha solemne nisi në mesnatë në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë.

Në meshë morën pjesë dhe ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ish-presidentja Atifete Jahjaga e personalitete të tjera.

Meshën e udhëhoqi ipeshkvi i Kosovës, Dodë Gjergji, raporton EO.

Para meshës, pati një koncert klasik si dhe disa poezi të lexuara nga aktorja Arta Dobroshi.

Komento: