Bie bora e parë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bie bora e parë

13:26 | 31 Tetor 2019

Bie bora e parë në Kroaci dhe Bosnje: Pamje mahnitëse nga atje.

Mëngjesi i sotëm i ka gëzuar banorët e disa rajoneve malore në Bosnjën lindore dhe Kroaci të cilët janë zgjuar dhe kanë parë reshjet e para të dëborës për këtë sezon.

Reshjet e bores kishin filluar gjatë natës së kaluar për të vazhduar deri në mëngjes.

Edhe pse reshjet ishin simbolike, megjithatë ato mjaftuan për të krijuar panorama mjaft të bukura dimërore të cilat na mbushin plot me nostalgji dhe na bëjnë të presim me padurim reshjet e bores.

Komento: