Bie numri i vizitorëve në Brezovicë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bie numri i vizitorëve në Brezovicë

22:12 | 14 Janar 2022

Turistët nuk po e preferojnë shumë Brezovicën.

Brezovica, vendi i turizmit në Kosovë këtë vit po ballafaqohet me mungesë të turistëve. E gjithë kjo si pasojë e mosfunksionimit të teleferikut. Afaristët dhe vizitorët kërkojnë që sa më shpejt të rregullohet kjo çështje përderisa theksojnë se kanë telashe edhe me energji elektrike.

Me motorski ose me këmbë, këto janë alternativat e vetme për të shkuar të qendra e skijimit në Brezovicë. Por për shkak të mungesës së teleferikut s’mund të shfrytëzohen pistat e skijimit.

Vizitorët të cilët u ngjiten në këmbë shpresojnë që shumë shpejt të rregullohet teleferiku.

Sipas RTK’së teleferiku do të rregullohet nesër. “Kemi pasur 70 për qind më pak mysafirë”, thotë një punëtor.

Komento: