Bill Clinton largohet nga Kosova – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Bill Clinton largohet nga Kosova

17:33 | 12 Qershor 2019

Kosova ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s.

Në këtë festë të madhe ka marrë pjesë edhe ish-presidenti amerikan Bill Clinton.

Pas “Ecjes së Lirisë”, zbulimit të shtatores së ish-sekretares Madeleine Albright dhe pllakës në afërsi të shtatores së Bill Clintonit, ish-presidenti amerikan i ka dhënë fund vizitës dyditore në Kosovë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!