Boban zbulon se kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Boban zbulon se kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve

15:49 | 02 Janar 2019

Legjenda e Milanit, Zvonimir Boban e sheh Juventusin si favoritë për ta fituar Ligën e Kampionëve.

Bardhezinjtë kanë fituar Serie A për shtatë sezonet e fundit rresht, por nuk kanë fituar Ligën e Kampionëve që nga viti 1996, duke humbur në dy finale në vitet e fundit përcjell ORAinfo.

Ata nënshkruan Cristiano Ronaldo nga Real Madridi në verë, duke shkatërruar rekordin e transferimeve italiane.

“Unë mendoj se aspekti sportiv ishte pjesa më e madhe e marrëveshjes,” tha Boban në ngjarjen e futbollit Globe në Dubai.

“Ronaldo është Ronaldo, nëse pas kësaj ai sjell edhe apel për marketing, atëherë kjo është vetëm një shtesë.

“Mendoj se duke pasur parasysh atë që kanë treguar ata janë favoritët [për Ligën e Kampionëve], atëherë duhet të shohim se si do të luajë kundër skuadrave shumë të mëdha.

“Natyrisht me Ronaldon ekipi është më i mirë se vitin e kaluar. Është e vështirë për të vënë një figurë në të, por ai me siguri i bën ato 15 përqind më të fortë.

“Ai gjithmonë shënon, ai është jashtëzakonisht i qëndrueshëm dhe ka aftësinë për të qenë në vendin e duhur në kohën e duhur”, ka thënë legjenda e Milanit./ORAinfo/

Komento: