“Bomba” e ditës: Agjenti i Higuainit nis bisedimet me Chelsean

10:53 | 10 Janar 2019

Milan do të jetë i etur të mos humbasë Gonzalo Higuain në janar.

Argjentinasi përpara, i cili u bashkua me huazim me një opsion për të blerë nga Juventusi në verë, është i lidhur fort me një largim nga klubi – megjithatë Milan janë të prirur për ta mbajtur atë për tani, të paktën derisa ata janë zgjidhja e një zëvendësimi të mundshëm.

Megjithatë, sipas raporteve nga La Gazzetta dello Sport, vëllai dhe agjenti i Higuain, Nicolas është aktualisht në Londër – ndërsa pret një lëvizje të mundshme nga Chelsea, ku Maurizio Sarri thuhet të jetë jashtëzakonisht i interesuar në sjelljen e Argjentinasit në Chelsea, përcjell ORAinfo.

Milan gjithashtu do të flasë me Juventusin në Supercoppa Italiana në Arabinë Saudite, ku të dy palët do të takohen për të vendosur se kush e sjell në shtëpi super kupën.

Të dy palët do të diskutojnë situatën e Higuain dhe raportin e Tuttosport se Higuain mund të përfundojë në Torino nëse Mario Mandzukic do të largohet nga klubi./ORAinfo/

Komento: