“Bomba” e ditës: Boban bën blerjen e parë për Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

“Bomba” e ditës: Boban bën blerjen e parë për Milanin

10:25 | 13 Qershor 2019

Milan ka arritur është marrëveshje Rade Kruniç.

Mesfushori boshnjak do të nënshkruajë një kontratë 4-vjeçare me Rossonerët dhe do t’i nënshtrohet kontrolleve mjekësore javën e ardhshme. Një operacion i papritur i cili megjithatë ishte larg nga rastësia.

Kruniç është bllokuar në fillim të majit kur Leonardo ishte ende drejtori sportiv i klubit, ndërsa Paolo Maldini ishte gjithashtu një admirues i mesfushorit me kosto të ulët, përcjell ORAinfo.

Çdo gjë do të ishte bllokuar vetëm në rast të refuzimit nga trajneri i ri.

Marco Giampaolo nuk e kërkoi në mënyrë eksplicite Krunik, por kur iu dha emri, ai e pranoi me gatishmëri operacionin.
Kruniç mund të konsiderohet blerja e parë e Zvonimir Boban, i cili gjithashtu miratoi ardhjen e re, duke kërkuar mendime nga personat e tij më të afërt për lojtarin në dhe jashtë fushës.

Boban do të kthehet në Milano shumë shpejt dhe kjo blerje e konfirmon atë.

Njoftimi zyrtar i largimit të tij nga FIFA pritet të jetë zyrtare javën e ardhshme.

Për më tepër, Rossonerët e kanë vëzhguar Krunikun në 6 muajt e fundit në çdo ndeshje, por edhe gjatë trajnimit të Empolit, me autorizimin e klubit.

Krunic do të jetë një lojtar i Milanit dhe dje ai e la familjen e tij në lot nga pushimet e tij.

“E kuptova ëndrrën time, nuk e besoj ende”, u tha ai. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!