“Bomba” e ditës: Hazard ‘tremb’ Chelsean, ka një kërkesë

12:49 | 07 Maj 2019

Chelsea po rrezikon të humbas yllin e tyre Eden Hazard.

Lojtari thuhet se do të kërkojë nga Chelsea që t’i lejojë transferimin në Real Madrid.

Eden Hazard është i gatshëm të dorëzojë një kërkesë transferimi d përmes një lëvizjeje nga Chelsea në Real Madrid, sipas AS, përcjell ORAinfo.

Futbollisti belg është i lidhur me Blancos për disa kohë dhe dëshiron të sigurojë që një marrëveshje të bëhet në dritaren e ardhshme të transferimit.

Në anënt jetër, Real Madrid janë të gatshëm të bëjnë një lëvizje të tillë pasi që janë të interesuar për belgun. /ORAinfo/

Komento: