‘Bomba e ditës’: Ivan Rakitiç transferohet të gjiganti nga Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

‘Bomba e ditës’: Ivan Rakitiç transferohet të gjiganti nga Serie A

10:49 | 08 Shkurt 2019

Ivan Rakitiç pritet të largohet nga Barcelona në afatin e verës.

Ivan Rakitic thuhet se ka kërkuar të largohet nga Barcelona këtë verë, duke e vënë në alarm skuadrën e Interit.

Sipas ‘Gazzetta dello Sport’, Interi tashmë i është drejtuar Rakitic, i cili po ashtu dëshiron të largohet nga ‘Camp Nou’, duke iu dhënë një sinjal të qartë Neroazzurëve, përcjell lajmi. net.

Te Inter mesfushori kroat do të bashkohej me bashkëvendësit e tij që janë pjesë e kësaj skuadre, si Marcelo Brozovic, Sime Vrsaljko dhe Ivan Perisic.

Gazeta shton se 30 vjeçari mund t’i kushtojë Interit deri në 30 milionë euro.

Komento: