‘Bomba e ditës’: Mario Balotelli transferohet në Serie A

11:07 | 22 Dhjetor 2018

Ish sulmuesi i Interit, Manchester Cityt, Milanit dhe Liverpoolit, po kalon momente të vështira në Francë te skuadra e Nice.

Se Balotelli nuk po ‘shijon’ qëndrimin e tij në Francë e ka konfirmuar edhe trajneri i Nice, Patrick Vieira.

“Nuk ka dyshim se Balotelli ka nevojë për një sfidë të re, ai ka kontratë deri në qershor, por presidenti dhe agjenti i tij duhet gjetur një zgjidhje”, ka deklaruar trajneri i Nice, duke aluduar në largimin e italianit që në afatin kalimtar të janarit, përcjell lajmi.

E ardhmja e Balotellit shihet në Serie A.

Është skuadra e Torinos që ‘ëndërron’ transferimin e Balotellit, dhe tashmë ka pasur disa bisedime me agjentin e tij, Mino Raiola.

Mediet në Itali shkruajnë se problemi i vetëm i paraqitur deri më tani janë kërkesat e mëdha ekonomike nga Balotelli.

Komento: