Bomba” e ditës: Maurizio Sarri mund të shkarkohet nga Chelsea

11:36 | 22 Janar 2019

Sipas asaj që raportohet nga Daily Mirror sot, shefi i Chelseat, Maurizio Sarri është në rrezik serioz për t’u larguar nga roli i tij si trajner i klubit pasi ai i përplasi lojtarët e tij për të qenë i pamotivuar dhe i pafrenueshëm në ndeshjen kundër Arsenalit, duke shprehur sa e vështirë është të përpiqen dhe të trajnohen si ekip.

Kjo ka çuar në spekulime se dhoma e veshjes se Chelsea mund të provojë të ngrejë shkarkimin kundër Sarri, me udhëheqësin e lumtur të sipërm të Chelsea, duke mos pasur frikë nga drejtuesit e qitjes për një magji të shkurtër në zotërimin e tyre, përcjell ORAinfo.

Sarri ka nënshkruar në verë nga Napoli dhe pavarësisht nga një fillim i fortë i sezonit, ka rënë në javët e fundit, duke kulmuar me humbjen 2-0 nga Arsenal në stadiumin Emirates të shtunën.

Vetëm humbja nuk do të ishte shkak për shkarkim, por komentet e tij kanë marrë shumë vëmendje.

Chelsea ka ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Kupës së Ligës të enjten, ku ata do të kërkojnë të përmbysin një deficit prej 1-0 kundër Tottenhamit që mungojnë dy nga lojtarët më të mirë, Heung-Min Son dhe Harry Kane. /ORAinfo/

Komento: