“Bomba: e ditës: Mendes ia propozon Milanit super trajnerin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Bomba: e ditës: Mendes ia propozon Milanit super trajnerin

09:40 | 28 Dhjetor 2018

Fitoni dhe binduni. Ky është misioni i Gennaro Gattuso kundër Spal që të përpiqet të qëndrojë në stolin e Milanit.

Faji i kësaj periudhe negative është sigurisht jo vetëm që menaxherët konsiderojnë se skuadra ka kufizime të dukshme strukturore dhe alternativa nuk është në nivel me fillestarët, por në botën e futbollit shpesh vetëm trajneri paguan faturën e dështimit dhe Rino është në dijeni të tij, përcjell ORAinfo.

Kandidati i fortë për një ndryshim të mundshëm në stolin e San Siro është Arsene Wenger.

Megjithatë, ka pengesa nga kërkesa e pagës në kërkesën për të pasur një vendimtar në zgjedhjet e tregut.
Kjo është arsyeja pse kandidatura e francezit është e gjallë, por ai nuk mund të konsiderohet si favoriti i pozitës.

Roberto Donadoni gjithashtu mbetet në listë, pasi ai është parë mirë nga një numër i madh tifozësh dhe ka përvojën e duhur për të provuar dhe rritur ekipin.

Por ka gjithashtu një emër të ri në horizont. Në orët e fundit, Jorge Mendes i ka propozuar Leonardo Jardim Milanit, krijuesit të mrekullisë së Monakos.

Ai është një profil i fushës ndërkombëtare, ka aftësinë për të nisur dhe për të rritur lojtarët e rinj, të gjitha karakteristikat në përputhje me projektin e Elliott drejt të ardhmes.

Tani për tani, ai është një i huaj, por ai duhet të mbahet në konsideratë. /ORAinfo/

Komento: