BOMBA E DITËS: Trajneri i madh refuzon ofertën 20 milionështe të Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

BOMBA E DITËS: Trajneri i madh refuzon ofertën 20 milionështe të Juventusit

09:24 | 13 Qershor 2019

Pas disa muajsh spekulimi, Pep Guardiola nuk do të jetë trajneri i Juventusit për sezonin e ardhshëm.

Sipas Eurosport France, trajneri katalanas ka refuzuar ofertën e përbindëshit prej 20 milionë eurosh, duke konfirmuar se dëshiron të qëndrojë në Premier Ligë, përcjell ORAinfo.

Pep ka qenë i lidhur me Juventusin që kur Max Allegri u largua nga klubi në fund të sezonit, megjithatë duket sikur klubi i Torinos do të vendoset për ish-sulmuesin e Napolit Sarri në stol në sezonin e ardhshëm. Krejt kjo pasi Pep Guradiola refuzoj t’i bashkohet ‘Zonjës së Vjetër’. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!