“Bomba” e mbrëmbjes: Higuain nesër kryen testet mjekësore te Chelsea – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Bomba” e mbrëmbjes: Higuain nesër kryen testet mjekësore te Chelsea

20:10 | 21 Janar 2019

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, njoftohet se do të mbërrijë në Londër të martën për të finalizuar lëvizjen e tij te Chelsea.

Sipas Sportitalia, Higuain është gati të fillojë aventurën e tij të re me Chelsean.,

Kjo është për shkak se lojtari Juventusit pritet në kryeqytetin anglez të martën në mëngjes, ku ai do të lidhet me Blues për herë të parë, para se të marrë mjekun e tij dhe të nënshkruajë kontratën e tij.

31-vjeçari mendohet të ketë rënë dakord për një hua fillestare me Chelsean deri në fund të sezonit, në cilën pikë mund të zgjatet ose të kthehet në një transferim të përhershëm.

Kalimi i Higuain duhet të lejojë që sulmuesi i Genoa Krzysztof Piatek do të bashkohet me Milanin dhe Atletico Madrid, nga ana e tij do të nënshkruajë me Alvaro Morata nga Chelsea. /ORAinfo/

Komento: