Bomba e mbrëmjes: Arbër Zeneli në Chelsea

21:49 | 17 Janar 2019

Lojtari me i mirë i Kosovës, Arbër Zeneli pritet t’i bashkohet gjigantit të Premierligës Angleze.

Chelsea është skuadra e radhës që pritet të monitoroj këtë javë në Holandë progresin e Arber Zenelit, shkruan Sky Sports News.

23-vjeçarit nga Kosova i skadon kontrata në verë dhe mund të transferohet për më pak se 5 milionë funte.

Të dielën, skautë nga e gjithë Evopra, duke përfshirë edhe klubin turk Galatasaray, do të shkojnë në Amsterdam, me pritjen që Zeneli të startoj për Herenveen në ndeshjën ndaj Ajax.

Komento: