‘Bomba e mbrëmjes’: Milan po e transferon yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

‘Bomba e mbrëmjes’: Milan po e transferon yllin e madh

19:41 | 07 Janar 2019

Afati i janarit po afrohet dhe ekipet kanë nisur t’i kontaktojnë lojtarët e preferuar.

Milan raportohet se janë duke e kërkuar mesfushorin e Monacos dhe Belgjikës Youri Tielemans

Sipas La Stampa, Tielemans i është rekomanduar Milanit nga shefi i ri i skautëve Geoffrey Moncada, i cili e kishte transferuar atë në Monaco.

21 vjeçari më parë ishte lidhur edhe me një kalim në Inter para se ai të transferohet në principatë, por gazerta shkruan se arritja e Cesc Fabregas atje do të bën që ai të largohet.

Ish ylli i Anderlechtit ka shënuar katër gola në 24 paraqitje këtë sezon, pavarësisht se Monaco është në pozitë të fundit në Ligeu 1 dhe ka ndihmuar që Belgjika të përfundojë e treta në Botërorin e 2018-ës.

Komento: