“Bomba” e mëngjeshit: Milan po e transferon një lojtar nga Kina – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Bomba” e mëngjeshit: Milan po e transferon një lojtar nga Kina

09:32 | 04 Janar 2019

Milan thuhet se po kërkon të marrë Yannick Carrasco në kredi me një opsion për të blerë.

Por, për të ndodhur kjo lojtari duhet të pranojë uljen e pagës.

Anëtari belg u bashkua me Dalian Yifang të Superligës kineze në shkurt të vitit të kaluar, por është raportuar se ai dëshiron të kthehet në Evropë.

Sipas gazetës Gazzetta dello Sport të këtij mëngjesi, Carrasco është në krye të listës së kuqezinjve për në janar, përcjell ORAinfo.

Leonardo dhe Paolo Maldini shpresojnë të nënshkruajnë me 25-vjeçarin me kredi me një opsion për të blerë, pasi ata nuk mund të bëjnë një marrëveshje të drejtpërdrejtë për shkak të Fair Play Financiare.

Megjithatë, Carrasco fiton një rrogë të majme prej rreth 11 milionë euro për sezon në Kinë, dhe ai do të duhet të pranojë të shkurtojë pagën e tij nëse dëshiron të kthehet në Evropë. /ORAinfo/

Komento: