“Bomba” e mëngjesit: Milan do ta transferojë Milinkoviç-Savic? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Bomba” e mëngjesit: Milan do ta transferojë Milinkoviç-Savic?

09:27 | 12 Prill 2019

Siç zbulon sot La Gazzetta dello Sport, Milan kishte bërë një përpjekje për të nënshkruar me Sergej Milinkoviç-Savic gushtin e vitit të kaluar.

Një ofertë masive u bë për ta çuar atë nga Lazio në Milan, por një vit më vonë, Milani tani ka mundësinë t’i ofrojë atij sfidën vendimtare të Ligës së Kampionëve.

“Oferta më konkrete erdhi në Lazio, por ishte veçanërisht vonë në dritaren e transferimit, koha mbeti jashtë tregut dhe nuk do të kishte kohë që Lazio të gjejë një zëvendësim të cilësisë së nevojshme. Ajo që nuk u realizua verën e kaluar nuk mund të ndodhte më pas”, shkruan La Journal, përcjell ORAinfo.

Ata vazhdojnë të thonë se një marrëveshje u ra dakord verën e kaluar në mes të drejtorit sportiv Lazio Tare dhe mesfushorit serb.

Një marrëveshje në të cilën Tare i premtoi Milinkoviç-Saviç se Lazio do të arrinte kualifikimin në Ligën e Kampionëve këtë sezon dhe se nëse ata nuk e arrijnë këtë objektiv atëherë klubi do të pranonte oferta për SMS. /ORAinfo/

Komento: