“Bomba” e mëngjesit: Milan po e transferon yllin meksikan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Bomba” e mëngjesit: Milan po e transferon yllin meksikan

08:25 | 13 Gusht 2019

Milani ende synon mesfushorin meksikan Rodolfo Pizarro, Rodolfo.

Sipas Tuttosport, Milani është akoma në shënjestër të mesfushorit 25-vjeçar të Monterrey, Rodolfo Pizarro.

Lojtari është kontraktuar me klubin Liga MX deri në vitin 2023, por Milano është i impresionuar nga shfaqjet e tij me palën meksikane, përcjell ORAinfo.

Ai luajti mbi 3000 minuta me klubin e sezonit të kaluar, kryesisht si një mesfushor sulmues, por herë pas here në krahun e majtë.

Milani u lidh me të më herët në dritaren e transferimit dhe duket se interesi i tyre për ta marrë lojtarin nuk ka humbur. /ORAinfo/

Komento: