Bomba e natës: Ylli i Milanit niset drejt Londrës, i bashkohet gjigantit evropian

00:09 | 18 Janar 2019

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain raportohet se nesër (e premte) mund t’i nënshtrohet testeve mjekësore në Chelsea.

Sipas mediave italiane, Higuain tashmë ka udhëtuar drejt Londrës.

Sipas Corriere dello Sport, Higuain është gati të bashkohet me Chelsean dhe vetëm testet mjekësore po e pengojnë nënshkrimin e kontratës, përcjell ORAinfo.

Për më tepër, Milani është në kontakte të vazhdueshme me Genoa për Krzysztof Piatek dhe një marrëveshje një marrëveshje pritet të kryhet pasi që Juventus ta huazojë në Londër Higuainin.

Gazeta nuk zbulon kushtet e lëvizjes se 31 vjeçare në Stamford Bridge, por ai pritet të bashkohet me Blues në një hua fillestare deri në fund të sezonit me opsionin të blerjës. /ORAinfo/

Komento: