Bombë në Spanjë: Suarez transferohet në Arsenal – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bombë në Spanjë: Suarez transferohet në Arsenal

21:45 | 10 Janar 2019

Deniz Suarez ëshë afër transferimint nga Barcelona në Arsenal.

Suarez pritet të arrijë në “Emirates” në formë të huazimit, pasi Unai Emery ka thënë se klubi nuk mund të blejë lojtarë në këtë afat kalimtar.

Kalimi i Suarezit në Arsenal pritet të zyrtarizohet në ditët në vijim, me formulën e huazimit deri në fund të këtij stinori.

Emery e dëshiron lojtarin në skuadër në mënyrë që ta rrisë konkurrencën mes lojtarëve të tij në mesfushë.

Suarez në këtë stinor ka gjashtë paraqitje dhe dy gola në të gjitha garat.

Komento: