Bonucci: Ja si do t”i mposhtim rossonerët

17:34 | 15 Janar 2019

Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, kthehet të përballet me ish-klubin e tij në Supercoppa Italiana të mërkurën.

Bonucci u bashkua me Juventusin nga Milano në verë, në një marrëveshje shkëmbimi për Mattia Caldara, vetëm një vit pasi u largua nga Juventusi për një lëvizje të madhe para në Milan përcjell ORAinfo.

Duke folur për JTV përpara lojës, Bonucci tha në vijim:

“Ne me të vërtetë duam të marrim në shtëpi trofeun, është qëllimi i parë i sezonit dhe se Juve gjithmonë luan për të fituar.

“Do të jetë një ndeshje agresive dhe e kujdesshme njëkohësisht për ne në Juve, sepse Milani i Gattuso ka demonstruar aftësinë e tyre për të luajtur një lojë të mirë – kjo mund të të shtyjë në telashe.

“Ne duhet të jemi të kujdesshëm dhe të përfitojmë nga dy ose tre gabimet që do të ndodhin në lojë, sepse EKIPI jonë ka synimin për të luajtur një lojë të madhe dhe dëshirën për të sjellë trofeun në shtëpi “, ka thënë Bonucci./ORAinfo/

Komento: