Bonucci: Nuk kam qenë i vërteti në Milano – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bonucci: Nuk kam qenë i vërteti në Milano

18:26 | 24 Janar 2019

Leonardo Bonucci pranon se ai nuk ishte ‘real’ në Milan, por siguron që ata të lejojnë ‘të pjekur’ dhe shpreson që Gonzalo Higuain ‘të kthehet në një lojtar të shkëlqyeshëm’.

Bonucci zgjati vetëm një sezon në Milan para se të kthehej në Juventus verën e kaluar, ndërsa Higuain iu bashkua Chelseas të mërkurën pas një magji të shkurtër në San Siro.

“Unë jam pjekur, tani jam më racionale kur marr vendime”, tha ai për Sky Sport Italia, përecjell ORAinfo.

“Jeta ju sjell përvoja që ju bëjnë të rriteni: kam jetuar përmes tyre në një mënyrë të fortë, si në dhe jashtë fushës”, tha ai.

“Sot mund të them se jam një njeri më i mirë ose të paktën ndryshe nga kush isha në të kaluarën. Bonucci në Milano nuk ishte Bonucci i vërtetë”, tha ai.

“Higuain? Ai është një mik dhe kohët e fundit kemi darkë së bashku. Ai dukej mirë për mua dhe unë shpresoj se ai kthehet për të qenë lojtar i madh “. tha Bonucci. /ORAinfo/

Komento: