Brighton – Chelsea, befasi në formacionet zyrtare

14:16 | 16 Dhjetor 2018

Chelsea është mysafir i Brightonit në takimin e xhiros së 17-të në Premier Leaguen angleze.

Por, Brightoni vjen nga një formë pozitive dhe di të luajë mirë ndaj skuadrave të mëdha duke mos pranuar gola.

Si do që të jetë, Chelsea do të tentojë të mbajë formën aktuale të mirë dhe të vazhdojë të garojë tutje në Ligën Premier.

Takimi nisë nga ora 14:30, dhe tashmë skuadrat i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Formacioni i Brightonit: Ryan; Montoya, Balogun, Dunk, Bernardo; Knockaert, Propper, Stephens, March; Gross; Murray.

Formacioni i Chelseat: Kepa; Azpilicueta, Rudiger, David Luiz, Marcos Alonso; Kante, Jorginho, Kovacic; Pedro, Hazard, Willian.

Komento: