Buffon zbulon të ardhmen e Cavanit

15:17 | 08 Dhjetor 2018

Portieri i Paris Saint-Germain dhe ish-veterani i Juventusit Gianluigi Buffon ka thënë se Edinson Cavani nuk do të largohet nga PSG për t’u ribashkuar me Napoli në afatin e ardhshme të transferimit të janarit.

Sulmuesi uruguaian është lidhur me një kthim në Napoli, ndërsa marrëdhëniet me Aurelio di Laurentiis përsëri janë të mira përcjell ORAinfo.

Kryetari i Napolit, megjithatë, kishte thënë këtë verë të kaluar se Cavani do të duhet të reduktojë kërkesat e tij të pagave për të shpresuar për një kthim të Napolit.


Buffon kohët e fundit po fliste për Cavanin dhe ai zbuloi se bashkëlojtari i skuadrës së tij nuk do të bashkohet me partenopei.

“Shpesh flas për Italinë me të,” tha Buffon në shfaqjen Tiki Taka të Italisë.

Komento: