Bullgarët me thirrje raciste: Kosova është Serbi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Bullgarët me thirrje raciste: Kosova është Serbi

21:47 | 10 Qershor 2019

Edhe pse pak tifozë në stadium, bullgarët nuk po munden t’a durojnë lojën e bukur të Kosovës.

Kjo i ka detyruar ata që të bëjnë thirrje raciste si: “Kosova është Serbi!”

Por nuk ka shkuar shumë dhe ‘Dardanët’ i janë kundërpërgjigjur duke brohoritur: “Kosova Kampion!”

Padyshim që për këto thirrje raciste do të dënohen tifozët bullgar.

Momentalisht Kosova është duke avancuar me rezultat 0:1 me golin e Milot Rashicës.

Të mos harrojmë që malazezët ishin dënuar me një ndeshje pa tifozë për shkak të thirrjeve raciste kundër Anglisë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!