‘Bye bye’ Peter Cech – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

‘Bye bye’ Peter Cech

13:02 | 15 Janar 2019

Peter Cech ka vendosur të pensionet nga futbolli.

Portieri i Arsenalit, Petr Cech, ka njoftuar se do të pensionohet në fund të sezonit.

36-vjeçari iu bashkua Arsenalit më 2015 nga Chelsea ku kaloi 11 vjet.

“Duke luajtur për 15 vjet në Premier Ligë dhe duke fituar çdo trofe të mundshëm, ndihem sikur kam arritur gjithçka që kisha synim. Do të vazhdoj të punoj tek Arsenali me shpreson për të fituar ndonjë trofe këtë sezon. Më pas të shohim çka na pret jashtë fushës”, ka thënë ai, raportin BBC.

Komento: