Cagliari e gjen menjëherë zëvendësuesin e trajnerit që e shkarkoi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Cagliari e gjen menjëherë zëvendësuesin e trajnerit që e shkarkoi

18:51 | 22 Shkurt 2021

Pasi shkarkoi trajnerin, Cagliari e gjen menjëherë zëvendësuesin e tij.

Eusebio Di Francesco është shkarkuar nga pozita e trajnerit te ekipi i Serie A, Cagliari.

Klubi ishullor njoftoi shkarkimin e 51-vjeçarit dhe të ndihmësve të tij, për shkak të rezultateve të dobëta.

Detyrën e lënë nga Di Franvesco do ta marrë Leonardo Semplici, i cili ka zyrtarizuar “divorcin” me SPAL.

Cagliari ka bërë gjithashtu ndryshime në stafin drejtues, teksa ka emëruar drejtor sportiv Stefano Capozuccan.

Komento: