Calgliari para përballjes me Milanin goditet nga ky lajm, mos po anuluohet ndeshja? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Calgliari para përballjes me Milanin goditet nga ky lajm, mos po anuluohet ndeshja?

19:45 | 09 Shkurt 2019

Në prag të përplasjes mes AC Milan dhe Cagliarit, kjo e fundit u desht të ballafqohet me disa çështje kur ata duhej të largoheshin nga fusha e trajnimit në rrugën drejt Milanit.

Në fakt, skuadra ishte bllokuar në terren e tyre të trajnimit nga fermerët vendas, të cilët po protestonin kundër çmimeve të qumështit, duke kërkuar kështu që ekipi të braktiste dhe anulonte ndeshjen në shenjë proteste përcjell ORAinfo.

Për fat të mirë, siç tregohet nga pamjet e mëposhtme, ata u lejuan të largohen pas rënë dakord për të zmbrapsë kanaçe qumështi ndërsa po filmohen.

Përkundër kësaj proteste loja do të zhvillohet nesër në orën 20:30./ORAinfo/

Komento: