Calhanoglu: Unë qëndroj në Milan për të bërë si Juventusi në Ligën e Kampionëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Calhanoglu: Unë qëndroj në Milan për të bërë si Juventusi në Ligën e Kampionëve

09:21 | 15 Mars 2019

Hakan Calhanoglu po shikon përpara duke luajtur derbin kundër Interit.

Mesfushori turk i Milanit tha në intervistat për mediat italiane se janë në form të mirë para derbit me Interin.

“Ekziston një shpresë e madhe, ne jemi të gjithë duke pritur derbin, ndihemi të fortë dhe ne jemi në formë të mirë, por kemi respekt të madh për Interin. Do të jetë e vështirë dhe ne do të duhet të japim 150%, do të doja të merrja Politano, por Brozoviç është gjithashtu i fortë, Icardi, për ta është e rëndësishme, por ato janë çështje që nuk na interesojnë. Qëllimi fitues i Piatek, ai dhe Paqueta u bashkuan me grupin shpejt”.

“Ata thonë se unë jam ‘kokosi’ i Gattusos, gjithmonë kam pasur marrëdhënie të shkëlqyeshme me të gjithë trajnerët e mi, respekti është i ndërsjellë, dhe pastaj Gattuso është ashtu me të gjithë lojtarët, jo vetëm me mua. Ai transmeton një energji të madhe pozitive dhe na vë në pozitë për të luajtur në një nivel të lartë. Ai personalisht më ndihmoi edhe në jetën time private, duke u bërë një baba ishte një emocion i madh”, tha Calhanoglu.

“Në janar kam qenë në treg, unë di interesimin e disa klubeve, por jam i lumtur këtu, shpresoj të qëndroj në Milan për një kohë të gjatë, por është një vendim për klubin. Nëse nuk nënshkruaj, gjëja më e rëndësishme është të punosh për ekipin dhe të mos jesh egoist. Ndihem mirë dhe udhëtoj 12-13 kilometra në lojë, mendoj se performanca ime është pozitive”, tha ai.

” Puna përpara Maldinit dhe Leonardo na vë nën presion, por ju bën të ndiheni mirë dhe ju bën përgjegjës klubit për të cilin po luani. Napoli duhet të jetë i kujdesshëm që të mos humbasë asnjë pikë, ne jemi në formë të Champions dhe ne nuk jemi larg natës si Juventus kundër Atletico Madrid”, përfundoi lojtari. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!