Capello: Ky lojtar i Milanit nuk e ka shkëlqimin e dikurshëm

11:43 | 14 Janar 2019

Ish-trajneri i Milanit, Juve dhe Anglisë, Fabio Capello foli në Radio Rai për Gonzalo Higuain.

Trajneri italian, ka pranuar se Higuain nuk e ka shkëlqimin që e ka pasur dikur përcjell ORAinfo.

” Ai nuk është i njëjti lojtar aqë nga ajo ditë kur luajti ndeshjen kur humbi penalltinë. Ai nuk ka më intensitet, ai luan larg nga pozita para golit. Unë shpresoj për AC Milan se ai do të bëhet Higuain që të gjithë e njohim”

“CALCIOPOLI – “Scudetto i dhënë Interit ishte i padrejtë. Rregullat dhe kohët nuk u respektuan. Drejtësia sportive nuk kishte kohë për të marrë vendimin e duhur. Guido Rossi ishte shumë i nxituar”, ka thënë Capello./ORAinfo/

Komento: