“Çarten” nerazurrët me Icardin, kjo është arsyeja

15:12 | 10 Dhjetor 2018

Inter fansat kanë goditur sulmuesin e tyre dhe kapitenin, Mauro Icardi pasi i është parë duke shkuar në Madrid për të parë finalen e djeshme të Copa Libertadores midis Boca dhe River.

Gruaja e Icardi Wanda Nara dhe vajza e tyre Zaira gjithashtu morën pjesë në lojë së bashku me lojtarët e Interit, Javier Zanetti dhe Piero Ausilio përcjell ORAinfo.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Inter janë të zënë ngushtë nga zgjedhja e Icardi për të shkuar në Madrid për të parë finalen e SuperClasicos.

Lojtari ishte ftuar nga Conmebol, ashtu si Messi i cili ishte gjithashtu në Madrid për ndeshjen. Cristiano Ronalod vendosi të qëndrojë në Torino.

Cristiano Ronaldo, Leonardo Bonucci, Paulo Dybala, Mattia Perin, Giorgio Chiellini dhe Rodrigo Bentancur, të cilët gjithashtu u panë në Bernabeu.

Tifozët e Interit tashmë e kritikuan Icardin për festimet gjatë festës së ditëlindjes së Wanda Nara, e cila u organizua disa orë pas disfatës së Nerazzurrit në Torino kundër Juventusit.

Icardi po lidhet shumë me një lëvizje në Real Madrid dhe prania e tij në kryeqytetin spanjoll nuk i bën të lumtur tifozët e Interit./ORAinfo/

Komento: