“Çartet” Gattuso, nuk është i kënaqur me këtë lojtar

16:14 | 17 Dhjetor 2018

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso thotë se të gjithë e vlerësojnë Gonzalo Higuain, por sulmuesi e njeh veten dhe e di që ai duhet të bëjë më shumë për ekipin përcjell ORAinfo.

Argjentinasi nuk ka shënuar që nga 28 tetori, duke shkuar në gjashtë ndeshje pa gjetur pjesën e prapme të rrjetës.

Ka pasur edhe spekulime se Rossonerët nuk do të përdorin opsionin e tyre për ta blerë atë nga Juventusi, pasi ata do të duhet të shpenzojnë 36 milionë euro për këtë verë.

“Unë kam folur me Gonzalo, dhe ai është i pari që është i zhgënjyer nga situata,” tha Gattuso në konferencën e tij për shtyp përpara ndeshjes së Bolonjës.

“Në periudhën që ne jemi ai duhet të na japë përvojën dhe karakterin e tij, gola e tij vijnë pas kësaj.

“Në kohë të vështira, prioritet nuk janë golat, por lidershipi, ai duhet t’i mbajë afër shokët e tij edhe nëse disa prej tyre bëjnë gabime.

“Bërtitja rreth tij gjithmonë do të jetë atje, nuk mund të kontrollojmë gjithçka, por i kam thënë atij që të gjithë e çmojnë atë, megjithëse ai duhet të bëjë më shumë”, ka thënë trajneri italian./ORAinfo/

Komento: