Cheillini do t’i mungojë Juventusit për kaq kohë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Cheillini do t’i mungojë Juventusit për kaq kohë

21:49 | 01 Shkurt 2019

Giorgio Chiellini do t’i mungojë skuadrës së Juventusit.

Chiellini nuk do të jetë në dispozicion të Massimiliano Allegrit, për ndeshjen që “zonja e vjetër” e luan kundër Parmës.

Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini janë mungesat kryesore të Allegri, kurse Mandzukic është kthyer për t’i ndihmuar skuadrës.

“Djemtë po stërviten mirë. Lëndimi i Chiellinit nuk është serioz. Ai dot kthehet pas 10 apo 15 ditëve” ka thënë trajneri Allegri.

Caceres pritet që të startojë për këtë ndeshje, për herë të parë pas rikthimit nga Lazio.

Komento: