Chelsea dhe Tottenham në “luftë”, e duan yllin e Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Chelsea dhe Tottenham në “luftë”, e duan yllin e Milanit

21:52 | 08 Shkurt 2019

Milanit mund të ia marrin yllin e madh.

Gjiganti i Series A, Milan ka marrë oferta për mesfushorin, Franck Kessie.

Sipas ‘Corriere dello Sport’ ekipet e interesuara për shërbimet e mesfushorit janë Tottenham dhe Chelsea.

Kessie u transferua në Milan në vitin 2017 dhe që nga ajo kohë nuk ka treguar paraqitje të mira përkundër që ka qenë startues gjatë gjithë kohës.

Këtë sezon, Kessie ka arritur të shënoj tre gola dhe të bëjë një asistim.

Komento: