Chelsea gjen pasuesin e Hazardit, ai është super-lojtar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Chelsea gjen pasuesin e Hazardit, ai është super-lojtar

17:01 | 22 Maj 2019

Cristiani Pulisic, është i etur për të arritur lartësitë e njëjta si ylli Eden Hazard në gjigandët e Premier League.

Pulisic, 20 vjeç, pranoi një transferim prej 64 milionë euro nga Borussia Dortmund në janar para përfundimit të sezonit në kredi në klubin e Bundesligës, përcjell ORAinfo.

Ylli i Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të marrin një shans për të luajtur përkrah Hazard edhe pse ylli belg është i lidhur me një largim nga Stamford Bridge.

Megjithatë, Pulisiç tha se dëshironte të luante me Hazardin, i cili ka ndihmuar Chelsea të fitojë dy tituj të Premierligës, një FA Cup, një Kupë EFL dhe një Ligë Europa./ORAinfo/

Komento: