Chelsea merr një ‘goditje’ të madhe, po largohet ky super-lojtar

13:07 | 13 Dhjetor 2018

Në janar do të bëhen transferime të shumta.

Gary Cahill do të largohet në janar nga Chelsea.

Gary Cahill nuk është në planet e Maurizio Sarrit, andaj do të largohet në janar.

Arsenal dëshiron ta forcoj mbrojtjen, andaj do të tentoj t’i marrë shërbimet e mbrojtësit anglez.

Skuadra londineze ka transferuar dhe ka shitur ndër vite te Chelsea, ndërsa në janar do të shpresoj ta transferoj Cahillin.

Emery e sheh mbrojtësin anglez si zëvendësues të Rob Holding, që ka pësuar lëndim javën e kaluar.

Komento: