Chelsea nuk heqë dorë nga ylli i Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Chelsea nuk heqë dorë nga ylli i Milanit

09:17 | 11 Shkurt 2019

Chelsea do t’i kërkojë Milanit të përfshijë Franck Kessie në çdo marrëveshje që do të shihte qëndrimin e Tiemoue Bakayoko përgjithmonë për ekipin e Serie A, raporton Daily Star përcjell ORAinfo.

Bakayoko, një performues i shquar në Monako, nuk arriti të përmbushë pritshmëritë në Stamford Bridge, por ka rindërtuar reputacionin e tij në San Siro.

Marrëveshja e huazimit të mesfushorit të Francës skadon në fund të sezonit, por Rossonerët kanë mundësinë për të blerë.

Në mënyrë të ngjashme, Milani është i detyruar të blejë Kessie nga Atalanta kur huaja e tij dyvjeçare është në fund të mandatit, dhe Blues e duan në Londër./ORAinfo/

Komento: