Chelsea ua mbyll “gojën” shumë skuadrave, po e transferon yllin 60 milionësh

15:16 | 16 Dhjetor 2018

Christian Pulisic, do të nënshkruajë për Chelsea nga Borussia Dortmund, raporton Mail Sunday përcjell ORAinfo.

Një marrëveshje me vlerë rreth 60 milionë euro (67 milion euro / 76 milion dollarë) mund të finalizohet muajin e ardhshëm, edhe pse amerikani nuk do të lëvizin në Stamford Bridge deri në fund të sezonit.

Pavarësisht interesimit të madh të klubeve për të i siguruar shërbimet e yllit të Dortmundit, 20-vjeçari e ka bërë të qartë se dëshiron të shkojë në Stamford Bridge .

Sulmuesi është jashtë kontratës në vitin 2020 dhe para se të bëjë një marrëveshje afatgjatë, ai dëshiron siguri që ai mund të sfidojë me të vërtetë dhe të sigurojë një vend në ekipin e parë./ORAinfo/

Komento: