“CIAO” Bayern Munchen, zbulohet ekipi i ri i Robbenit

20:24 | 16 Dhjetor 2018

Trajneri i PSV Eindhoven, Mark van Bommel ka pasur diskutime me Arjen Robben për të bërë një një lëvizje në klubin e Eredivisie, raporton Sport Bild përcjell ORAinfo.

34-vjeçari do të largohet nga Bayern Muncheni në fund të sezonit, por dhe luajti për PSV në mes të viteve 2002-04 para kalimit në Chelsea dhe Real Madrid.

Robben shpreson të përfundojë karrierën e tij në Bayern me një shënim pozitiv. Holandezi nuk do të luajë përsëri këtë vit për shkak të një lëndimi të pësuar kohët e fundit në kofshë. Ai pritet të kthehet në veprim pas pushimit të dimrit./ORAinfo/

Komento: